To prawda!

 

Kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu “Myślę więc, jestem” w ramach programu edukacji kulturalnej to szereg działań takich jak wystawa, warsztaty, spotkania, wykłady osadzone w tematyce filozofii i sztuki współczesnej jednocześnie. 

 

W tym roku z wystawą “To prawda!”, będziemy gościć w Domu Kultury Kadr. Sama wystawa to ilustracja zagadnienia PRAWDY w myśli filozoficznej, opowiedziana poprzez sztuki wizualne. Wystawa nie tylko pokaże związki tych dwóch dziedzin, ale również będzie narzędziem do tego, żeby lepiej zrozumieć sztukę współczesną jak i historię myśli filozoficznej.  

Młodzi artyści i artystki zaprezentują prace ilustrujące zagadnienie prawdy z różnych punktów widzenia. Prace artystów będą początkiem dyskusji na temat zarówno filozofii jak i sztuki współczesnej. Prezentowane obiekty będą zróżnicowane stylistycznie: instalacje, grafiki, prace intermedialne, wideo. Wystawa zostanie przygotowana w oparciu o interaktywne elementy, które pozwolą na zadawanie pytań i samodzielne szukanie odpowiedzi. 

 

Wernisaż wystawy 5 listopad g. 16:00

 

Wystawa czynna od 6 listopada do 31 grudnia 2021 roku w Domu Kultury Kadr w Warszawie.

 

Kuratorzy: Edyta Ołdak, Marcin Markiewicz

Filozoficzna ścieżka dydaktyczna: Edyta Ołdak, Marcin Markiewicz 

Narzędzia do ścieżki dydaktycznej: Edyta Ołdak

Scenografia: Joanna Kośko, Klaudia Róża Murgrabia, Roksana Licznerska, Joanna Orzechowska, Zuzanna Walkiewicz, Bartłomiej Rey, Jan Mróz, Edyta Ołdak

 

Producent: Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”

 

Partner główny: Dom Kultury Kadr

 

Partnerzy wystawy:

Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu 

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Dofinansowano również ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury