Eureka, czyli odkrywam!

Warsztaty filozoficzne dla dzieci 6-9 lat!
Serdecznie zapraszamy klasy 1-3 oraz świetlice. Edukacyjnym celem takiego spotkania jest pobudzenie zainteresowania filozofią oraz nauka umiejętności zadawania pytań.
Udział w programie to jedno spotkanie warsztatowe dla grupy.

Sokrates był filozofem, który spacerował po starożytnej Grecji, zadając przechodniom różne pytania. Jak możecie się domyślić, w codziennym pośpiechu (tak! w starożytności ludziom też się spieszyło!) nie zawsze znajdował osoby chętne do dyskusji. Na warsztatach poznamy metodę dialogu sokratejskiego, zmierzymy się z pytaniami filozoficznymi i poznamy narzędzia filozofa. W rozmowie o wartościach opowiemy siebie nawzajem co jest dla nas ważne, staniemy przed lustrem z pytaniem „Kim jestem?” i zastanowimy co to znaczy poznawać świat bez używania zmysłów. Warsztaty towarzyszą wystawie „Eureka, czyli odkrywam”, którą od połowy września można oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. W chwili obecnej prowadzimy cykl warsztatów w szkołach podstawowych.

Zapisy tylko przez formularz rekrutacyjny:
LINK DO ANKIETY
Jeśli masz pytania napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Dofinansowano również ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.