W tym roku przygotowaliśmy blisko 30 warsztatów. Poniżej znajdziesz opisy i linki do rejestracji.
Obowiązują zapisy!

Warsztaty w Centrum Paca

W centrum Paca cztery wyjątkowe pracownie zaprezentuje swoja działalność oraz poprowadzi warsztaty.
1.    Warsztaty z MASADREWNA - Projektowanie w drewnie odpadowym. Będzie można wykonać przedmioty użytkowe, ale nie tylko z drewnianych klocków. Na warsztaty zapraszamy w godzinach 16.00-18.00
2.    Batik indonezyjski. Batik – tradycyjna indonezyjska technika ręcznego barwnego zdobienia tkanin (np. jedwabiu, bawełny) polegająca na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc na tkaninie, a następnie zanurzanie tkaniny w kąpieli barwiącej.
Jestem pewna, że wielu z was zachwycą tkaniny z Indonezji. Spróbujcie sami namalować  w podobnej technice. Staniecie przed szansą wykonania własnoręcznego batiku. Poznacie jego tajniki, malować bowiem będziemy naturalnym woskiem za pomocą cantingu. Na warsztaty zapraszamy w godzinach 16.00-20.00
3.    Lepienie czarek z Ronja Ceramic. Zapraszamy na wspólne lepienie czarek. Tych tajemniczych obiektów, którym tak szczególną uwagę poświęcają Japończycy podczas ceremonii picia herbaty. Mogą być mniejsze, większe, całkiem cieniutkie i lekkie lub cięższe, trzymające dłużej temperaturę. Zapraszamy do wymyślenia swojej własnej, jedynej w swoim rodzaju. Takiej żeby podobała się przede wszystkim Wam. Będzie można ją ulepić ręcznie lub spróbować swoich sił i wytoczyć na kole. Wpadajcie i zróbcie sobie prezent na jesień. Czas trwania: 2 godziny (16.00-18.00)
4.    "Omega" (wisior i kolczyki), czyli wyrób biżuterii metodą Sutasz
Na warsztatach zostaną poruszone następujące tematy:
a) Co kupić na początek przygody z sutaszem (wyprawka sutaszystki)
b) Tworzenie podstawowego wzoru z sutaszu - czyli omegi (szycie wisiora lub kolczyków)
c) Materiały, ozdoby - sposób szycia (jak wykorzystać w biżuterii sutasz)
d) Sposoby wykończenia i pielęgnacja biżuterii sutasz
Zapraszamy w godzinach 17.00-19.00

Adres: Paca 40 - Centrum Społeczne Paca, ul. Michała Paca 40, 04-386 Warszawa
Link do zapisów

Studio DOBREJ PRASY

W kameralnym studio graficznym na Warszawskiej Pradze, odbijamy na prasie walcowej linoryty i płytki metalowe. Instruktor opowiada o wypukło i wklęsło-drukowych technikach graficznych.
W miarę dostępnego czasu można spróbować zrobić swój własny malutki exlibris i później go powielić albo przyjrzeć się pracy naszego instruktora. Nasz punkt usługowy może funkcjonować jako amatorskie lub profesjonalne ekskluzywne "xero" do kopiowania przyniesionych własnych matryc w tradycyjnej technice grafiki warsztatowej. Szerokość wałka prasy: 60cm, długość płyty 80cm max. Serdecznie zapraszamy, również po Nocy Rzemiosła.

Adres: stalowa 69 lok 4, wejście od ulicy;
Link do zapisów
Liczba osób: 1 osoba + nasz instruktor, 1 osoba /godzinę;
Czas trwania: warsztat 45min + 15min przygotowanie pomieszczenia i dezynfekcja;
Data i godziny: 26.09, do wyboru godziny 14.00-14.45, 16.00-16.45, 18.00-18.45, 20.00-20.45

ceramika - jesienne inspiracje

Idąc na warsztaty przynieś ze sobą liście z ulubionych drzew, źdźbła trawy, kwiaty lub roślinki z łąki pod domem. Pokażę Ci jak można zatrzymać uciekające Lato albo przywitać się z Jesienią utrwalając naturę w ceramicznych kaflach, paterach lub miseczkach. Wypalone prace w piecu będzie można odebrać w październiku. Warsztat dla początkujących i średniozaawansowanych.

adres: ul. Odolańska 11 domofon 15
Ilość osób: 6 (tylko dorośli i młodzież)
Link do zapisów
Data i godzina: 26 IX, 10-12 (3 osoby), 12.30- 14.30 (3 osoby).

Warsztaty druku 3D

Warsztaty z drukowania 3D to wspaniała okazja do spędzenia czasu oraz stworzenia czegoś wyjątkowego samodzielnie. Zajęcia dają możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią jaka jest druk 3D i jej praktycznym zastosowaniem. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat projektowania 3D, poznają program, za pomocą którego będą mogli wykonać swój indywidualny projekt gadżetu np. zakładkę do książki, fidget spinner, brelok do plecaka. Przez cały czas trwania warsztatu na żywo będzie odbywało się drukowanie 3D. Prace wykonane na warsztatach zostaną wydrukowane na drukarce 3D dla każdego uczestnika – ich odbiór będzie możliwy w pracowni Edu3Dkacja. Zajęcia gwarantują praktyczną naukę, poczucie dumy z samodzielnie zaprojektowanego i wydrukowanego przedmiotu. Oczekiwane rezultaty zajęć: 1. zapoznanie się z mechanizmem działania drukarki 3D pracującej w systemie FD 2. nabycie podstaw projektowania 3D w aplikacji TinkerCad 3. samodzielne wykonanie przedmiotu w technologii 3D 4. wydruk przedmiotu na drukarce 3D oraz odbiór przez uczestników.

Adres: Edu3dkacja - Pracownia druku 3D, ul. Pory 60 lok. 27
Link do zapisów
Ilość osób: 7
Data i godzina: 27 IX, 19.00-20.30

Szkliwienie - czary mary

Uczestnik wybiera przygotowany biskwit ( do wyboru 2 wzory: podkładka pod garnek lub pod kubek) i szkliwi wybranymi przez siebie szkliwami. Każdemu uczestnikowi robimy zdjęcie z jego małym dziełem:) po wypaleniu i odebraniu swojego rękodzieła może zobaczyć, jak bardzo szkliwa zmieniają się pod wpływem wysokiej temperatury, podczas wypału. Uczestnik musi mieć ok. 30 minut na szkliwienie.

Adres: CERAMYSTIQ , ul. Bacewiczówny 5
Link do zapisów
Ilość osób: 8
Data i godzina: 27 IX, 18:15-19.00, 19.15-20.00, 20:15-21.00, 21.15-22.00

Po Prostu Lampka

Podczas warsztatów każdy z uczestników wykona swoją małą, prostą lampkę. Pobawimy się światłem i tym jak można je modelować. Pokażemy za co kochamy materiały w których pracujemy na co dzień i jakie dają nam możliwości.

Adres: Natural Born Design, ul. Brzeska 14 lok.17/19
Link do zapisów
Ilość osób: 3
Data i godzina: 26 IX, 19.00-20.00

Rysunki angobami, czyli wariacje na temat Współczesnej wazy greckiej

Na tych warsztatach każdy z uczestników stworzy wazę dekorowaną autorskim rysunkiem. Surowe wazy przygotujemy dla uczestników warsztatu przed naszym spotkaniem a na samych warsztatach będziemy pracować techniką rysunkową z użyciem kolorowych angob. Angoby to kolorowe glinki pozwalające na tworzenie precyzyjnych rysunków na ceramice, technika tworzenia rysunków angobami istnieje prawie tak długo jak istnieje sama ceramika, początkowo naczynia zdobione w ten sposób nosiły na sobie proste geometryczne wzory, spotykamy je w starożytnej Grecji, Mezopotamii, Syrii, w Ameryce Południowej w Nasca czy Paracas, w Chinach, w Egipcie. Każda z kultur opracowała swoje niepowtarzalne wzornictwo inspirowane przekonaniami duchowymi i światem naturalnym (właściwą dla regionu fauną i florą). My pokazujemy jak pracować z tą techniką i proponujemy wykonanie prac inspirowanych naszym współczesnym światem, zapraszamy do wyobrażenia sobie, jak wyglądałyby współcześnie dekorowane wazy. Przy takiej pracy dużo mamy przestrzeni do zastanowienia się, czym wyróżnia się nasz świat i jak możemy o tym opowiedzieć. Po takim spotkaniu prace wypalamy w piecu i są do odebrania po jego wystygnięciu, czyli po upływie ok tygodnia

Adres: Ceramika Bańka i Przepiórka, ul. Grzybowska 47a
Link do zapisów
Ilość osób: 6
Data i godzina: 26 IX, 19.00-21.00

Warsztaty dziewiarskie

Zapraszamy serdecznie na warsztaty, podczas których będziemy uczyć się podstaw wyrabiania dzianin i nanoszenia na gotowe dzianiny samodzielnie zaprojektowanych barwnych wzorów. Na warsztatach zdobędziecie solidną wiedzę od podstaw jak nabierać i przerabiać oczka, robić pierwsze ściegi, aby na powstałej dzianinie zacząć wyszywać wzory. A może będziecie chcieli dowiedzieć się również jak dokonać "liftingu" ukochanych lecz nieco już wysłużonych dzianin, nadać im drugie życie? Zabierzcie swoje ulubione włóczki lub swetry, szaliki, czapki, które chcielibyście spruć, przerobić lub skorzystajcie z materiałów dostępnych na miejscu. Każda odwiedzająca nas tego dnia osoba będzie mogła również kupić unikatowe wyroby dzianinowe oraz włóczki po promocyjnych cenach. Do miłego zobaczenia!

Adres: BLASK STUDIO, ul. Długa 44/50, lok.1005, 10.piętro (wejście od ul. Boh.Getta)
Link do zapisów
Ilość osób: 10
Data i godzina: 26 IX, 17.00-18.00

Warsztaty z tworzenia własnych stempli

W Świetliku lubimy dobrą zabawę i eksperymenty i dlatego chcemy dla Was zorganizować warsztaty tworzenia własnych stempli w technice linorytu. Na warsztatach będziecie mieli okazję poznać podstawy techniki, stworzyć własny wzór (lub wykorzystać gotowy), przenieść go na linoleum i wydłubać. W końcu, przy pomocy gotowych stempli i farby, będziecie mogli nanieść projekt na papier. Weźcie ze sobą koszulki, torby etc., spróbujemy je wykorzystać jako płótno pod Wasze stemple.

Adres: Pracownia Świetlik, Al. Solidarności 113 lok 21a
Link do zapisów
Ilość osób: 5
Data i godzina: 26 IX, 19.00-21.00

Zrób sobie talerz

Na warsztatach będzie można samodzielnie wykonać naczynie ze szkła od podstaw. Od cięcia szkła, poprzez barwienie i nanoszenie własnego wzoru, aż do umieszczenia talerza w piecu. Po zakończonych warsztatach wyroby zostaną wypalone w piecu szklarskim i będą do odbioru po paru dniach :)

Adres: MAKU Pracownia Szkła,
Link do zapisów
Ilość osób: 3
Data i godzina: 26 IX, 18.00-21.00

Skonsultuj swój mebel w Square Drop

Konsultacje trwają przez cały czas otwarcia pracowni, obowiązują zapisy. Jeśli macie rodzinne pamiątki i nie wiecie co z nimi zrobić, spodobał Wam się mebel w internecie i nie wiecie czy go kupić, a może już samodzielnie rozpoczęliście renowację jakiegoś obiektu i prace utknęły w martwym punkcie..? Przyjdźcie do nas na warsztaty :) Nasi fachowcy podpowiedzą Wam rozwiązania, zaprezentują proste zabiegi, które można wykonać samemu w domu, powiedzą jak bezpiecznie przechowywać rodzinne pamiątki. Zapraszamy, zespół Square Drop :)

Adres: Square Drop, Kościelna 5a, Milanówek
Link do zapisów
Ilość osób: 12
Data i godzina: 27 IX, 18.00-19.00, 19.00-20.00, 20.00-21.00, 21.00-22.00

MALARSTWO BOTANICZNE

Podczas warsztatu zapoznamy się z techniką malarstwa akwarelowego oraz wykonamy ilustracje będące studium zieleni. Nauczymy się panować nad tą wymagającą techniką malarską oraz poznamy szereg jej możliwości. Stworzymy ilustracje zainspirowane otaczającą florą, przyjrzymy się detalom roślinności i spróbujemy je odwzorować. Warsztat dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Liczba uczestników: 8. Czas trwania warsztatu: 45 minut. Godziny rozpoczęcia: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00

Adres: Sztukarnia, ul. Odolańska 60 (przy Metro Racławicka)
Link do zapisów
Ilość osób: 8
Data i godzina: 26 IX, Godziny rozpoczęcia: 18:00, 19:00

SITODRUK

Warsztat będący okazją do samodzielnego wykonania nadruku na dowolnym materiale przy wykorzystaniu metody sitodruku. Aby wziąć udział w zajęciach należy przynieść ze sobą koszulkę, torbę bądź fragment tkaniny, na której wykonamy nadruk jednej z kilku dostępnych grafik. Warsztat dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Adres: Sztukarnia, ul. Odolańska 60 (przy Metro Racławicka)
Link do zapisów
Ilość osób: 8
Data i godzina: 26 IX, Godziny rozpoczęcia: 20.00, 21.00

CERAMIKA

Zajęcia, podczas których wykonamy wybrane przedmioty użytkowe takie jak: miska, kubek, doniczka, talerzyk. Zapoznamy się z podstawowymi technikami pracy z gliną, poznamy jej rodzaje. W trakcie warsztatu pomalujemy prace angobami. Prace zostaną wypalone w piecu. Warsztat dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Adres: Sztukarnia, ul. Odolańska 60 (przy Metro Racławicka)
Link do zapisów
Ilość osób: 8
Data i godzina: 26 IX, Godziny rozpoczęcia: 119.15, 20.15

Warsztaty krawieckie: szycie plecakoworków

Plecakoworki stały się nieodzownym elementem garderoby i stylizacji. Łączą w sobie sposób noszenia plecaka i pojemność i sposób wiązania worków. Mogą być wykonane z materiałów naturalnych, recyklingowanych czy wodoodpornych. Mogą mieć kieszonki zewnętrzne, wewnętrzne, na zamek, napy, magnesy. Zapraszam serdecznie do udziału w warsztatach, podczas których dowiecie się, jak skroić i uszyć taki plecakoworek dla siebie. Pracownia zapewnia wszystkie niezbędne materiały oraz akcesoria, można też oczywiście przynieść swoje materiały.

Adres: Sue Anne Art Studio - Studio Artystyczne Anna Lasik, ul. Kruszyńska 31
Link do zapisów
Ilość osób: 10
Data i godzina: 27 IX, 18.00-20.00, 20.00-22.00

Linoryt dla opornych

„Linoryt dla opornych” to zajęcia artystyczne, których celem jest stworzenie grafiki w technice linorytu. Uczestnicy tworzą rysunek na linoleum, ryją dłutami i na koniec odbijają grafikę na prasie. Tworzą grafikę w nakładzie około 6 sztuk. Wszystko pod czujnym okiem Anity, która pomoże i wytłumaczy każdy etap pracy. Warsztaty są dla amatorów, osób dorosłych, gdyż praca z dłutami wymaga nieco siły fizycznej, którzy mają marzenie stworzenia oryginalnego dzieła sztuki. Możecie przynieść ze sobą swój pomysł, może to być zdjęcie, rysunek, coś co pomoże w zrobieniu własnej kartki a jeśli go nie macie wymyślimy coś na miejscu. Na początku robimy rysunek pisakami, następnie poćwiczymy techniki rycia dłutami w linoleum, poznamy jakie możliwości daje ta technika i w końcu zrobimy grafikę, naszą kartkę. Na koniec odbijamy grafikę, za pomocą farby drukarskiej, wałka i prasy drukarskiej, każdy będzie odbijać sam swoją pracę. Uczestnicy otrzymują linoleum, dłuta, farby i papier do technik graficznych. Dobrą atmosferę, mała grupa sprzyja dobrym kontaktom, rozmowie i śmiechowi. Dobrą herbatę gdyż Anita ją bardzo lubi.

Adres: Pracownia linorytu Anita Graboś, ul. Józefa Bema 87/21
Link do zapisów
Ilość osób: 6
Data i godzina: 26 IX,  11.00-14.00

Warsztat jubilerskiego upcyklingu

Warsztat jubilerskiego upcyklingu dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 8 roku życia, podczas którego nauczycie się samodzielnie przerabiać starą biżuterię na nowe kolczyki w ekologicznym duchu less waste. Prowadząca zapewni materiały, ale jeśli macie w szufladzie własne korale czy bransoletki, których nikt już nie nosi - przynieście! Damy im drugie życie.

Adres: Kuchnia Zen, ul. Kwiatowa 10/5
Link do zapisów
Ilość osób: 5
Data i godzina: 26 IX, 19.00-20.30

Ogrody w szkle

6 uczestników własnoręcznie stworzy swoje ogrody w szkle. Wyjaśnimy zasady przygotowania ogrodów, jak dobierać rośliny i jak później pielęgnować ogrody. Tego dnia, będą także u nas dostępne zestawy do samodzielnego przygotowania ogrodów.

Adres: Botanical Art Pracownia Florystyczna, ul. Dembego 12 lok. Usł. 2
Link do zapisów
Ilość osób: 6
Data i godzina: 26 IX, 19.00-20.00

Bukiety na kryzie

6 osób ułoży bukiet na przygotowanej przez siebie kryzie. Będzie to okazja by przez chwilę poczuć się jak florysta. Porozmawiamy o tym, czy praca florysty jest zawsze miła, lekka i pachnąca. Podpowiemy co zrobić, by cięte kwiaty długo cieszyły nasze oko. I wspólnie zastanowimy się czy warto wręczać kwiaty.

Adres: Botanical Art Pracownia Florystyczna, ul. Dembego 12 lok. Usł. 2
Link do zapisów
Ilość osób: 6
Data i godzina: 26 IX, 21.00-22.00

Warsztaty malowania kafelków we wzory portugalskie czyli azulejos w MadeByYou

Podczas Nocy Rzemiosła Zapraszam Cię na wyjątkowe warsztaty artystyczne zdobienia kafelków w tradycyjne, portugalskie wzory. Podczas zajęć skoncentrujesz się na kolorze i formie, udekorujesz swój kafelek, który po szkliwieniu i wypale będzie mógł służyć jako dekor lub podstawka pod kubek. Warsztaty obejmują instruktaż, materiały, szkliwienie i wypał kafla. Wypał nie odbywa się w dniu warsztatów. Twój kafelek będzie gotowy do odbioru po kilku dniach.

Adres: pracownia MadeByYou Sam pomaluj ceramikę, ul. Górskiego 6 (Śródmieście)
Link do zapisów
Ilość osób: 10 (tylko dorośli i młodzież)
Data i godzina: 26 IX, 18.00-20.00

Warsztat modelowania 3D i odlewania z cyny

Korzystając z programu Tinkercad i jego łatwego do nauki interfaceu, uczestnicy warsztatu nauczą się, jak projektować obiekty w 3D. W prosty sposób będą mogli przenieść swoje pomysły na modele przestrzenne. Stworzone przez uczestników modele zostaną wydrukowane na drukarce 3D, a następnie posłużą jako formy odlewnicze. Wykonane odlewy zostaną poddane procesowi obróbki ręcznej oraz estetycznie wykończone. Swoje prace uczestnicy zabiorą ze sobą. Odlewy mogą pełnić funkcje ozdób i biżuterii, lub funkcje użytkowe - w zależności od pierwotnego pomysłu projektantów :) Co uczestnicy poznają w ramach warsztatu: co to jest druk 3D i do czego można go wykorzystać; jak poruszać się w środowisku 3D; podstawy modelowania 3D; obsługę różnych narzędzi mierniczych jak przygotować proste formy w piasku kinetycznym BHP odlewania obiektów z cyny.

Adres: pracownia FabLab powered by Orange, ul. Twarda 14/16
Link do zapisów
Ilość osób: 6 osób w wieku 18+
Data i godzina: 26 IX, 18.00-22.00

Pierwszy raz przy kole garncarskim

Dla tych, co zawsze chcieli spróbować. Indywidualne zajęcia z toczenia na kole garncarskim, podczas których stworzysz miseczkę lub czarkę. Prace mogą zostać wypalone, szczegóły ustalimy na miejscu. Każdy uczestnik będzie miał 30 minut. Będę pomagać :)

Adres: Ochra ceramika, ul. Adolfa Dygasińskiego 42
Link do zapisów
Ilość osób: 4
Data i godzina: 26 IX, 18-18.30, 18.45-19.15, 19.30-20, 20.30-21

Czarodzieje i łowcy snów

Wspólnie stworzymy magiczną lalkę – przytulankę, która codziennie będzie dostarczać nam kolorowe sny. O 20:00 zaś zapraszamy dorosłych na wspólne motanie Żadanicy – pradawnej słowiańskiej lalki marzeń. Pogadamy trochę o tradycji i pomarzymy przy robieniu autorskiej laleczki. Pracownia może zmieścić jednocześnie do 6 osób.

Adres: Ursa, ul. Tołwińskiego 18/30
Link do zapisów
Ilość osób: 6 (od 8 do 108)
Data i godzina: 26 IX, 18.00-20.00

Warsztaty w Ogrodzie Sztuki Natusin

Otwarte warsztaty malarskie, w których udział może wziąć każdy odwiedzający. Będzie można popuścić wodze fantazji we wspólnym malowaniu obrazu lub/ i wcielić w rolę ucznia przy okazji malowania drewnianej rzeźby anioła pod okiem mistrza naszego gościa specjalnego autora rzeźby Miłosza Płonki. Wspólnie wtajemniczymy Państwa w tajniki technik malarskich olejnej i akrylowej.

Warsztat wspólnego malowania 2-metrowej drewnianej rzeźby anioła pod okiem autora - artysty rzeźbiarza Miłosza Płonki

Warsztat wspólnego malowania obrazu farbami olejnymi i akrylowymi pod okiem malarki Victorii Tucholki.

Spotkanie z fotografem przyrody Legionowskim Wędrowcem

Adres: Ogród Sztuki Natusin, ul. Stanisława Lilpopa 58, Brwinów
Link do zapisów
Data i godzina: 26 IX, 14.30-17.30 (Warsztat wspólnego malowania 2-metrowej drewnianej rzeźby anioła pod okiem autora - artysty rzeźbiarza Miłosza Płonki), 14.30-17.30 (Warsztat wspólnego malowania obrazu farbami olejnymi i akrylowymi pod okiem malarki Victorii Tucholki), 15.00-15.20 (Spotkanie z fotografem przyrody Legionowskim Wędrowcem), 16.00-16.20 (Spotkanie z fotografem przyrody Legionowskim Wędrowcem), 17.00-17.20 (Spotkanie z fotografem przyrody Legionowskim Wędrowcem)

Stolarka dla Dzikich Dzieci

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze, podczas których dzieci samodzielnie wykonują zabawki z drewna; doświadczają swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe! Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! W trakcie warsztatu dzieci pracują z drewnem w naturalnej postaci. Uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich takich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty i statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Temat jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu.

Adres: Dzikie Dzieci, ul. Ireny Kosmowskiej 6
Link do zapisów
Ilość osób: 8
Data i godzina: 27 IX, 16.00-16.50, 17.00-17.50, 18.00-18.50, 19.00-19.50

Biżuteria z talerzy - nowe życie starej porcelany

Stłukł Ci się ulubiony kubek, talerz lub filiżanka? Nic straconego! Magda Ziółkowska, autorka biżuterii z talerzy opracowała sposób, jak z fragmentów stłuczki wykonać piękne ozdoby. Na warsztatach każdy uczestnik będzie miał okazję zapoznać się z warsztatem (praca za pomocą szczypiec i szlifierek) oraz stworzyć dla siebie broszkę, naszyjnik i kolczyki. Materiał (np. stary spodek z ładnym wzorem) można przynieść ze sobą lub skorzystać z dostępnego w pracowni. Będzie dużo bałaganu, hałasu i świetnej zabawy Zapraszamy!

Adres: biżuteria z talerzy, ul. Tyniecka 56/1
Link do zapisów
Ilość osób: 5
Data i godzina: 26 IX, 18.00-20.00

Noc Rzemiosła w Pra Rzemce – warsztaty kaletnicze

Poznasz techniki rzemieślnicze związane z rozkrojem, obróbką i montażem skóry oraz materiałów alternatywnych. Możesz wykonać brelok, mini portfel, bransoletę lub piórnik. Będziemy pracować tradycyjnymi narzędziami m.in. nożem cholewkarskim, wybijakami i młotkami pozyskanymi od prawobrzeżnych rzemieślników. Na warsztat zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci od 12 roku życia. Prosimy o założenie maseczki oraz utrzymanie 2 metrów dystansu między uczestnikami.

Adres: Pracownia Rzemieślnicza, budynek A, piwnice, Muzeum Warszawskiej Pragi Ul. Targowa 50/52
Link do zapisów
Ilość osób: 6 (powyżej 12 lat)
Data i godzina: 26 IX, 15.00-16.30, 16.30-18.00

Dekonstrukcja koszulki

Na tych warsztatach wykonasz własną koszulkę. Ale nie taką typową )) Stworzysz ją metodą dekonstrukcji według własnego projektu. Będziemy ją modelować dzięki temu jej forma pozostanie taka sama, ale będzie zupełnie inna w wyrazie. Wykonasz ją z dostępnych u nas materiałów. Warsztat jest przeznaczony dla osób początkujących jak i zaawansowanych. W pracowni dostaniecie wszystkie niezbędne materiały i dodatki do wykonania takiej koszulki - ale oczywiście możecie przynieść również swoje. Do zobaczenia !

Adres: LAZY STUDIO, ul. Bracka 23/54
Link do zapisów
Ilość osób: 4 (powyżej 12 lat)
Data i godzina: 26 IX, 17.00-20.00

Warsztaty z ostrzenia noży kuchennych. Teoria, materiały i technika.

Zajęcia rozpoczynamy krótką pogadanką o typach ostrzy, stalach i zjawiskach, z którymi mamy do czynienia w nożach kuchennych. Omawiamy techniki ostrzenia, typy ostrzałek, pułapki eksploatacyjne i obalamy kilka mitów dot. ostrzenia. Druga część zajęć to ćwiczenia praktyczne, w trakcie których ostrzymy noże przyniesione przez uczestników.
Zajęcia 18+ / prośba o przyniesienie ze sobą dużych noży np. szefa kuchni, santoku / ok 20cm ostrza - na nich łatwiej się uczyć.

Adres: KŁOSY, ul. Tamka 40
Link do zapisów
Ilość osób: 12 (powyżej 18 lat)
Data i godzina: 27 IX, 19.00-20.30Projekt współfinansuje m.st. Warszawa