Program staruje we wrześniu 2020. Już dziś zgłoś swój udział. Aktywne warsztaty z zakresu ekologii, sztuki najnowszej i dendrologii - wspaniałe uzupełnienie podstawy programowej! Specjaliści wielu dziedzin, spotkania z artystami i artystkami, aktywne spacery w poszukiwaniu tajemnic przyrody!


Drzewa - pomniki historii Warszawy staną się punktem wyjścia i źródłem inspiracji dla szeroko zakrojonych działań edukacyjnych, w ramach których dzieci ze szkół podstawowych poznają ich historię, znaczenie kulturowe i przyrodnicze oraz spróbują swoich sił w praktykach artystycznych, związanych ze sztuką współczesną. W ramach programu dzieci poszerzą wiedzę z zakresu historii i ekologii, przy jednoczesnym nabieraniu kompetencji w temacie edukacji wizualnej. Uczestnicy poznają artystów, dla których temat drzewa był głównym tematem działań oraz spróbują swoich sił w różnych środkach wyrazu artystycznego: fotografia, land art, happening, instalacja artystyczna, praca intermedialna.

Serdecznie zapraszamy szkoły do rejestracji. Udział w programie jest bezpłatny.
Zapisy wyłącznie przez ankietę. LINK DO ANKIETY

Nasz program to przestrzeń do przekazania wiedzy:

biologiczno-przyrodniczej o drzewach

historycznej o pomnikach przyrody

z zakresu współczesnych praktyk artystycznych sztuka współczesna? co to takiego?

Ilość spotkań w programie - 6 spotkań po 1,5 godziny każde (dwie jednostki lekcyjne)
Warsztaty dostosowane do dwóch przedziałów wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat

W ramach projektu przeprowadzimy 6 spotkań a jego finałem będzie profesjonalnie zorganizowana wystawa w przestrzeni ekspozycyjnej domu kultury. Spotkania odbywać się będą w cyklach co około 2 tygodnie (dwa razy w miesiącu) w okresie wrzesień - listopad 2020.
Nasze warsztaty będą korzystały z interaktywnych metod edukacyjnych. Zapewnimy aktywne poznawczo gry i zabawy, dopasowane do sposobu percepcji odbiorców. Przeprowadzimy warsztaty fotograficzne, spróbujemy swoich sił w fotografii analogowej i cyjanotypii. Będą to aktywne spotkania z dźwiękiem, obrazem i działaniami artystycznymi.

Więcej szczegółów POD TYM LINKIEM albo drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 601 91 03 03

Program został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Urzędu m.st. Warszawy