Serdecznie zapraszamy na codzienne spotkania online. Wykonaliśmy je z myślą o naszych uczniach i uczennicach z którymi co tydzień spotykamy się na takich treningach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inni skorzystali z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi. Znajdziecie tam wskazówki z zakresu edukacji wizualnej. Krok po kroku będziecie mogli wykonać prace plastyczne, inspirując się twórczością artystów i artystek.

Odcinek pierwszy poświęcony jest umiejętności proszenia o pomoc

A teraz możesz poprosić o pomoc przy wykonaniu swojej pracy plastycznej. Zobacz krok po kroku jak ją zrobić.

Odcinek drugi poświęcony planowaniu.

Nie chodzicie do szkoły ale z tego co wiem dostajecie dużo zadań do domu, dlatego chcemy was dzisiaj zachęcić do zaplanowania swojej pracy tak, abyście mieli jak najwięcej czasu na odpoczynek, zabawę i relaks :) Jeśli z planowaniem macie kłopot, poproście o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo.

Barwienie papieru naturalnymi barwnikami wymaga dyscypliny i zaplanowania pracy krok po kroku. Warto podjąć to wyzwanie bo efekt jest tego wart. Zadanie zostało zainspirowane twórczością Marka Rothko. Zobaczcie obrazy i spróbujcie swoich sił w malowaniu naturalnymi barwnikami!

Odcinek 3
Ponieważ duża czasu spędzacie teraz w domu, to pomimo różnego rodzaju zadań, które macie, może do was w pewnym momencie przyjść NUDA.
Zobaczcie jak sobie z nią poradzić!


Na nudę polecamy zwykłe farbki plakatowe, w niezwykłej mieszaninie z mydłem! Zobacz co można wyczarować z połączenia farby z pianą!

Odcinek 4
Przebywania ze sobą przez długi czas sprzyja poznawaniu się. Dzisiaj mamy propozycje, aby poćwiczyć dowiadywanie się czegoś o innych. Zachęcamy do zrobienia krótkiego lub długiego wywiadu ze swoimi bliskimi.

Co to jest monotypia i jak ją wykonać. Zaprezentujemy proste metody na kompozycje geometryczne które mamy nadzieję zainspirują Was do działań twórczych i do poznania pewnego wyjątkowego artysty.

Odcinek 5
Przebywanie przez długi czas w jednym miejscu, ciągle z tymi samymi osobami może wywoływać stres i napięcie. Obecnie większość z nas jest w takiej sytuacji.

Na stres, napięcie polecamy pracę wycinankową. Możesz zakomponować własną geometryczną iluzję z przygotowanych przez nas materiałów.
Edukacja wizualna na każdy dzień - możesz obejrzeć, zainspirować się, możesz też spróbować swoich sił w pracy własnej!!!

Odcinek 6
Aby zrównoważyć różnego rodzaju trudne emocje, które w nas powstają, kiedy przebywamy z kimś za długo, proponujemy w dzisiejszym odcinku przeprowadzenie kilku eksperymentów z mówieniem komplementów naszym bliskim.Kolorystyczne wycinanki to świetny sposób na zawsze udany obraz! Zobacz jak robili to profesjonaliści i zrób wyjątkową pracę w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym i żółtym.

Odcinek 7
Dzisiaj odcinek o tym jak sobie radzić ze złością. Będziemy uczyć się sposobów, jak dogadać się ze złością i ze sobą w sytuacji kiedy jej doświadczamy.

Na rozładowanie złości najlepsze jest malowanie. Barwy mają kojącą moc. Zaobserwuj jak się przenikają i co z tego przenikania wynika dla obrazu.

Odcinek 8
Wiemy już jak to jest kiedy ktoś nam pomaga. Teraz zapraszamy do eksperymentów z propozycją pomocy innym np. koledze, rodzeństwu, rodzicom.

Stwórz kompozycje abstrakcyjne za pomocą kulek, korali i zwykłych plakatówek. Zobacz jak malować za pomocą innych niż pędzel narzędzi.

Odcinek 9
Rozmawialiśmy już o tym, jak pomagać innym. Dzisiaj chcemy poradzić sobie i wam, jak pomagać samemu sobie w sytuacji, kiedy spotyka nas niepowodzenie.

Nie zawsze w pracy plastycznej coś wychodzi za pierwszym razem. Czasem potrzeba kilku podejść, żeby uzyskać pożądany efekt. Spróbuj zrobić monotypię z motywami roślinnymi. Nie zrażaj się jeśli procedurę będziesz musiał powtórzyć! Powodzenia!

Odcinek 10
Czasami zdarza się że jesteśmy w sytuacji, kiedy ktoś nas niesłusznie o coś oskarża. Jak możemy zareagować i co zrobić w takiej sytuacji.

Przyniosłeś ze spaceru dużą gałąź. Wytłumacz domownikom, że jet to narzędzie do pracy twórczej. Zobacz, jak rysuje się narzędziem innym niż te, które znałeś do tej pory.

Filmy powstały w ramach projektu "Sztuka na receptę" sfinansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy.