Mamy Nowy Rok 2020 i nowe spotkania dla WAS! Zapraszamy do Biblioteka  Pod Skrzydłami  / Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 75

Szukasz nowych metod pracy? Chcesz prowadzić treningi umiejętności społecznych? Pracujesz w klasie z uczniami/uczennicami z zachowaniami przemocowymi?

Koniecznie przyjdź na bezpłatne spotkanie seminaryjne, w którym uzyskasz wiele cennych porad i konkretnych narzędzi pracy. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Pierwsza część spotkania poświęcona zostanie kompetencjom społecznym. Przyjrzymy się jak kształtują się umiejętności interpersonalne i skąd biorą się zachowania godzące w dobro innych ludzi, odrzucanie, wykluczanie i zachowania przemocowe. Omówimy też metody kształtowania umiejętności społecznych, zarówno te sformalizowane jak treningi umiejętności społecznych, jak i te naturalne. Ważną częścią seminarium będzie spotkanie z dorosłą osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, która opowie nam jak kształtowały się jej relacje społeczne w toku edukacji, co pomagało, a co utrudniało jej budowanie kontaktów międzyludzkich.

Na spotkaniu zostaną również zaprezentowane scenariusze Treningów Umiejętności Społecznych z wykorzystaniem działań z zakresu sztuki. 28 scenariuszy są wynikiem naszej długoletniej pracy, w której łączymy zajęcia manualne i ekspresję twórczą z treningami społecznych umiejętności. Od 2016 roku pracujemy w małych grupkach pod kątem nabierania sprawności takich jak: umiejętność zadawania pytań czy korzystania ze wskazówek płynących z otoczenia, cierpliwość, kompetencja odczytywania emocji i wiele innych.

Każdy uczestnik otrzyma również naszą nową publikację ze scenariuszami takich lekcji. Podręcznik jak spotkanie jest bezpłatne, sfinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Mamy dla Państwa na razie 2 terminy, jeden do wyboru (w każdym wskazanym terminie będzie realizowany ten sam program). Spotkania odbywają się w Biblioteka  Pod Skrzydłami  / Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 75

18 stycznia 2020 w godz. 10.00-14.30
Biblioteka "Pod Skrzydłami"
Grójecka 109, 02-120 Warszawa

1 luty 2020 w godz. 10.00-14.30
Biblioteka "Pod Skrzydłami"
Grójecka 109, 02-120 Warszawa

UWAGA W MIESIĄCACH KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC RÓWNIEŻ PLANUJEMY SPOTKANIA. Szczegóły miejsc i godziny spotkań już wkrótce!!!!

Zapisy tylko przez ankietę!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCtzzdLRsiw1p6HXozLrMHLmucw4ezhgW5bhuulfqAFpW_NA/viewform

Seminaria zostały dofinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Projekt którego seminaria dotyczą był również dofinansowany w 2019 roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.