Głównym celem projektu jest wsparcie kreatywności młodzieży, rozwijanie ich pasji i zainteresowań poprzez szereg warsztatów z zakresu Design Thinking, prowadzących do prototypów rozwiązań.

Młodzież zmierzy się z ideą projektowania pod konkretne potrzeby, spotykając się ze specjalistami z wielu dziedzin: projektantami, socjologami, rzemieślnikami.

Tematem przewodnim będą rozwiązania dla miasta, przy czym podejmiemy wątek miasta uniwersalnego, dostosowanego do potrzeb wszystkich jego mieszkańców, w tym również osób z niepełnosprawnościami. Procesowi powstania prototypu będą towarzyszyły inne wydarzenia takie jak wizyty studyjne związane z procesem powstawania prototypu i wyjazdy do miejsc związanych z wzornictwem przemysłowym.

Projekt udowodni, że wynalazcą może zostać każdy, kto podejmuje się twórczych rozwiązań, wsłuchując się jednocześnie w potrzeby odbiorców. Otworzymy młodzież na dialog z miastem i wesprzemy ich pomysłowość.

O programie w skrócie:

Nasze hasło projektowe: szukamy uniwersalnych rozwiązań dla miasta!

Przejdziemy przez 5-etapowy proces Design Thinking

Każda z grup otrzyma grant do 3500 zł na stworzenie prototypu rozwiązań


kwiecień/maj 2019 - rozpoczęcie projektu
grudzień 2019 - uroczysty finał

Finałem naszej długofalowej inicjatywy będzie przegląd projektów, podczas którego młodzi ludzie zaprezentują swoje pomysły i podzielą się wrażeniami z realizacji zadania.

Zaprosimy również młodzież na sesję zdjęciową, podczas której powstaną profesjonalne zdjęcia packshotowe produktów i portrety autorów. Zdjęcia te wraz z opisami posłużą do dalszej promocji programu, będą długotrwałym rezultatem.

Równolegle podczas uroczystej gali podsumowującej, kapituła konkursowa nagrodzi jeden projekt na jasno określonych kryteriach. Autorzy nagrodzonego projektu otrzymają nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych.

WIĘCEJ

Serdecznie zapraszamy do programu. Ilość miejsc ograniczona. Rekrutujemy grupy od 6 osób (niezrzeszone) do 26 (całe klasy). Program bezpłatny.
Rekrutacja odbywa się tylko i wyłącznie poprzez wypełnienie ankiety.

ANKIETA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury