W projekcie „Muzeum w terenie. Etnograficzne reminiscencje filmowe” realizowanym przez Państwowe Muzeum Etnograficzne  przeprowadziliśmy siedem warsztatów w następujących miejscach: 

1) Szkole Podstawowej w Łempicach
2) Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach
3) Muzeum Ziemi Sokólskiej w Sokółce
4) Szkole Podstawowej w Rozedrance Starej
5) Publicznej Szkole Podstawowej im Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem
6) Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Sztabinie
7) Szkole Podstawowej w Narewce 26.11.2018, w godz. 13.00-14.30

Muzeum zaprezentowało filmy realizowane przed kilkunastu a nawet kilkudziesięciu laty w tych miejscowościach przez Piotra Szackiego i Krzysztofa Chojnackiego (oraz innych współpracujących muzealników). Dla potomków i osób, którzy znali bohaterów filmów o dawnym rękodziele i rzemiośle oraz minionych zajeciach była to pierwsza okazja do ich obejrzenia dzięki przegraniu z taśm 16 mm na nośniki cyfrowe. produkcji. Projekt przygotowała i prowadziła Małgorzata Jaszczołt, która odwiedziła z filmami kilkadziesiąt 26 miejscowości w Polsce. Gratulujemy rozmachu w realizacji i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć niewielką cegiełkę do tego ogromnego przedsięwzięcia. 

Projekt "Muzeum w terenie. Etnograficzne reminiscencje filmowe.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.