Warszawski Festiwal Młodzieży to wyjątkowe wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa i realizowane w ramach Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020", w ramach którego zaplanowaliśmy ponad 60 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy. To wyjątkowe święto realizowane dla młodzieży oraz z jej aktywnym udziałem, potrwa 17 dni i obejmie swoim zasięgiem 14 dzielnic Warszawy. Chcemy zapewnić uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz spotkań z warszawskimi aktywistami i aktywistkami. Zaplanowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń, różnorodnych tematycznie i dostosowanych do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zainteresowanych technologią zapraszamy na warsztaty z druku 3D, majsterkowania i programowania. Dla osób, którym bliżej jest do działań z zakresu szeroko rozumianej kultury i sztuki, przygotowaliśmy ponad 30 wydarzeń takich jak warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, przeglądy filmowe, teatralne, muzyczne. Na Warszawskim Festiwalu Młodzieży nie zabraknie debat, aktywnych zajęć z zakresu edukacji samorządowej i doradztwa zawodowego, spotkań eksperckich i przeglądu młodzieżowych inicjatyw. Chcemy doprowadzić do spotkania warszawskich aktywistów w wieku 13-25 lat, sieciując przy tym ich zainteresowania i doceniając ich dotychczasową działalność. To wyjątkowe święto zasługuje również na wyjątkowy finał, podczas którego stworzymy festiwalowy mural.

Debaty, turnieje, przeglądy, warsztaty - wybierz wydarzenie dla siebie. Kilkadziesiąt aktywności dla grup zorganizowanych i tyle samo dla osób indywidualnych.
W dniach 6-22 października liczymy na Twój udział!

Więcej na stronie projektu
www.festiwal.wwarszawie.org.pl

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa i realizowany w ramach Programu Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020