Od maja prowadzimy warsztaty i wystawy Warsaw Silent Book. We wrześniu będziemy obecni w dwóch warszawskich bibliotekach i zapraszamy wszystkie chętne grupy szkolne na 1,5 godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się czym jest książka obrazkowa i spróbują swoich sił w tworzeniu Silent Book'a.

Zapraszamy w dwa miejsca:

Wypożyczalnia dla Dorosłych
i Młodzieży nr 2
Biblioteki Publicznej
Dzielnicy Targówek
Warszawa ul. Bazyliańska 6

Biblioteka Publiczna
im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów
m.st. Warszawy
ul. Gawędziarzy 8
Warszawa
Podczas warsztatów używać będziemy specjalnie zaprojektowanych klocków-stempli. Projektantki (Małgorzata Gurowska i Pani Jurek) stworzyły formy typograficzno-obrazkowe, które dają swobodę słowno-wizualnych wypowiedzi.  Ich uniwersalność nie zostanie wykorzystana tylko na komunikacyjnym poziomie, ale da nam również możliwość projektowania grafik wspólnie z uczestnikami warsztatów. Finalnie, wybrane grafiki zostaną wydrukowane w formie Warsaw Silent Book'a, pierwszej takiej publikacji stworzonej wspólnie z mieszkańcami i wydanej w nakładzie 100 egz.

Warsztaty dostosowujemy do wieku odbiorców, do tej pory wzięło w nich udział ponad 300 chętnych, w wieku od 6 do 106. Zapraszamy zarówno licealistów jak i szkoły podstawowe.

Terminem dostosowujemy się do Waszych potrzeb. Zapisy prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa!