Serdecznie zapraszamy: edukatorów muzycznych, nauczycieli/lki muzyki, nauczycieli/lki edukacji wczesnoszkolnej oraz wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty w ramach programu "Muzeum Dźwięku".

 

Muzeum Dźwięku to inicjatywa prowadzona od 2014 roku przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. W naszym projekcie dawne instrumenty ludowe o wdzięcznych nazwach takich jak: gadułka, sarangi, suka mielecka, bandoneon, i in. ożyły w rękach profesjonalnych muzyków. Utrwalone dźwięki umożliwiły nam stworzenie BANKU BRZMIEŃ. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, czułych na ruch sterowników możliwe było tworzenie oryginalnych aranżacji. Banki zostały wykorzystane do stworzenia aplikacji muzycznej, dzięki której użytkownik może poznać brzmienie instrumentu i jego historię.

Podczas warsztatów dla nauczycieli zaprezentujemy aplikację oraz możliwości jej wykorzystania w tworzeniu ciekawych lekcji i aktywności dla dzieci w każdym wieku edukacji szkolnej i wczesnoszkolnej.

Najbliższe warsztaty odbędą się już w kwietniu w następujących miejscach:

16 kwietnia w godz. 14.00 - 17.00
Biblioteka "Pod skrzydłami", ul. Grójecka 109, Warszawa

23 kwietnia w godz. 13.00 - 16.00
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN, ul. Gocławska 4, Warszawa

Wybierz termin który ci pasuje i zarejestruj się już dziś, wypełniając ankietę.
ANKIETA

Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona!

Więcej o projekcie na stronie projektu
STRONA PROJEKTU

 

 

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego