"Istnieją utwory literackie, których przekaz nie ogranicza się wyłącznie do sfery werbalnej – w których autor „mówi” całym tomem. Takie totalne podejście do dzieła, wykraczające poza tekstowe medium, określamy mianem liberatury czyli literatury w formie książki (łac. liber). W książkach tego typu rysunek czy niezadrukowana powierzchnia kartki mają walor poetyckiej metafory a typografia podniesiona zostaje do rangi pełnoprawnego środka stylistycznego" - Katarzyna Bazarnik

W ramach przeglądu twórczości LiBerackiej twórcy i teoretycy z Krakowa poprowadzą warsztaty w ramach których będzie można:

1) znaleźć nowe, wizualne formy dla utworu literackiego

2) udoskonalić swój warsztat pisarski

3) znaleźć nowe, ciekawe metody pracy z uczniami

Wspólnie z uczestnikami będziemy szukać wizualnych form dla treści. Jednym z zadań będzie twórczy recycling słowa, który polegać będzie na dekonstrukcji znanego utworu literackiego, poddając go zarówno literackiej jak i wizualnej transformacji. Warsztat skierowany jest zarówno dla edukatorów, animatorów i nauczycieli, jak również grafików i artystów wizualnych jak również osób, które zajmują się pisaniem. Do wzięcia udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie nauczycieli, którzy mogą wzbogacić swój warsztat o nowe narzędzie do pracy z uczniami. warsztaty poprowadzą Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer z Krakowa, twórcy i teoretycy LiBeratury.

19 czerwca 2017, godz. 11.00 - 13.30
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla
w Dzielnicy Praga Południe
ul. Janusza Meissnera 5, Warszawa


19 czerwca 2017, godz. 17.00 - 19.30
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14
ul. Młynarska 35A, Warszawa

Warsztaty są bezpłatne. Możesz zapisać się albo wypełniając ankietę:

ANKIETA

albo wysyłając do nas maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona!

Organizator: Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"


Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy


Partnerzy: