Prezentujemy Państwu zeszyt, który jest efektem pracy terapeutów, edukatorów oraz specjalistów od nowych technologii. Powstał po to, żeby ułatwić uczniom i uczennicom zrozumienie sposobu odbierania świata przez ich rówieśników z zespołem Aspergera. Został sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, co oznacza, że możecie go Państwo otrzymać bezpłatnie.

Znajdziecie w nim wskazówki i podstawowe informacje, które mam nadzieję sprawią, że osoby z zespołem Aspergera będą mogły swobodnie rozwijać się w Waszym towarzystwie.

Dla nauczycieli i nauczycielek przygotowaliśmy scenariusze lekcji. Są to warsztaty umiejętności społecznych, które wykorzystują zamiłowania dzieci z zespołem Aspergera do elektroniki, mechaniki, informatyki.

Dzięki tym zajęciom koledzy osób z zespołem Aspergera mogą odkryć ich wyjątkowe zainteresowania, a wszyscy mają szansę rozwinąć w sobie kompetencje społeczne.
Zarówno scenariusze zajęć jak i część poświęcona zrozumieniu osób z zespołem Aspergera mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących wzmacniać integrację w klasie, przeciwdziałać wykluczeniu jaki i, najzwyczajniej w świecie służyć radą dla wszystkich tych, którzy chcą wyciągnąć pomocną rękę, ale nie wiedzą jak to zrobić.

Tekst: Karolina Dyrda, Jolka Rosińska
Ilustracje: Edyta Ołdak
Koncepcje scenariuszy: Edyta Ołdak, Pozytywsie.pl Michał Kłosiński

Pobierz podręcznik w wersji elektronicznej.

POBIERZ

UWAGA!!!!

Już dziś zapisz się na seminarium dla nauczycieli i nauczycielek.

Jeśli masz w swojej klasie dziecko z zespołem Aspergera, zauważasz jego trudności w kontaktach z rówieśnikami i chciał(a)byś mu pomóc, zapraszamy Cię na seminarium.
 
Seminarium ma na celu:
  1. omówienie specyfiki funkcjonowania dzieci z ZA,
  2. omówienie trudności jakie pojawiają się w relacjach dzieci z ZA z ich rówieśnikami,
  3. wypracowanie metod pracy z klasą do której uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością.
Wszyscy uczestnicy otrzymają książki „Mam zespół Aspergera" (nieodpłatnie). Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawa.
 
Seminarium poprowadzi Karolina Dyrda, terapeutka osób ze spektrum autyzmu
 
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!!!
 
czas: 25 października 2016 r, godz. 16.00-19.00
miejsce: Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Warecka 4/6, Warszawa
 
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej: