Rozpoczęliśmy realizację badań na Mazowszu, które realizujemy we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury (Organizator) oraz Fundacją Ari Ari (współorganizator odpowiedzialny za badania). My pomagamy w badaniach oraz odpowiadamy za powstanie serii filmów o prywatnych ośrodkach kultury.

Przygotujemy filmy dokumentujące niezwykłe działania i animacje prywatnych ośrodków kultury, a w podsumowaniu badań - obszerną i sprawozdawczą publikację.

Zapraszamy do współpracy prywatne domy kultury, świetlice, kolektywy artystyczne, kolonie artystów, aktywne koła gospodyń wiejskich, klubokawiarnie, prywatne biblioteki, galerie, muzea.

Poszukujemy również wszystkich osób i wszelkich struktur nieformalnych, które zajmują się kulturową aktywnością, czy np. organizowaniem zlotu tuningowanych samochodów, rewią mody strażackiej, komiksami lub koronczarstwem, wszelkimi przejawami twórczej aktywności.

Chętnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w projekcie wraz z opisem działalności na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

lub wypełniając ankietę

ANKIETA

Zapraszamy!

Badanie jest realizowane w ramach Mazowieckiego Obserwatorium Kultury. Tegoroczna edycja projektu jest kontynuacją cyklu rozpoczętego seminarium i badaniami w 2013 i 2015: www.muzeumprywatne.wwarszawie.org.pl
www.mazowieckieobserwatorium.pl/strefa-wideo.html

Projekt został zainicjowany przez Mazowiecki Instytut Kultury w partnerstwie z Fundacją Ari Ari i Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie”. Inspiracją stał się Raport o muzeach prywatnych
www.muzeaprywatne.blogspot.com/p/do-pobrania.html
przygotowany przez Fundację Ari Ari.